Izložba „DIPLOMA 2016″ dizajn

Svečano otvaranje izložbe „DIPLOMA 2016“, studenata Master akademskih studija sa Departmana za primenjene umetnosti, održano je 01. jula 2016. godine u Paviljonu u Tvrđavi. Stefan Dimitrijević, Nikola Milenković, Tijana Miljković, Jelena Mladenović, Danijela Nikolić, Miloš Nikolić, Milica Pavlović, Dijana Stojanović i Snežana Stojiljković studenti su Master akademskih studija Grafičkog dizajna, Departmana za primenjene umetnosti, Fakulteta umetnosti, Univerziteta u Nišu, koji se svojim završnim radom predstavljaju publici svih generacija, žiteljima i gostima Niša, stručnoj i najširoj javnosti. Devet mladih autora, kreativnih stvaraoca, ovogodišnjoj izložbi radova pristupaju sa željom da pažljivo osmisle i ozbiljno postave izložbu, sa velikim entuzijazmom i uz potrebu da drugačije do sada, na još inovativniji način prezentuju svoje ideje, uz postojnje proverenih vrednosti i nakupljenog znanja iz oblasti. Karakterišu ih smela idejna rešenja, raznovrsni mediji izražavanja, interakcija i kreativna upotreba novih tehnologija. Njihova dela, izrazi i realizacije ideja različitih struktura, ukazuju na razlike među ličnostima, afinitetima, potrebama i mogućnostima ovih studenata koji imaju jedan cilj – da svetu vizuelnih promena daju svoj kulturni doprinos. Svakako, njihova raznovrsnost obogaćuje i uobličava sliku Fakulteta umetnosti u Nišu kao centru umetnosti i kulture ovog univerzitetskog grada.

preloader
_MNE0082_resize