poster Bugarska

„Postmoderne priče“ Izložba profesora i doktoranata studenata Univerziteta „Sv. Kliment Ohridski“ iz Sofije

Izložba “Postmoderne priče” profesora i doktoranada Fakulteta likovnih umetnosti Univerziteta “Sv. Kliment Ohridski” iz Sofije, Bugarska održana je u četvrtak 11. juna 2015. godine na dve lokacije. Izložba i performans realizovani su u Koncertno-izložbenom prostoru Fakulteta umetnosti u Nišu (Knjaževačka 2a) dok je izložba gostiju iz Sofije svečano otvorena u Univerzitetskoj biblioteci “Nikola Tesla” (Kej Mike Paligorica 2).
Izložba je rezultat međunarodne saradnje Fakulteta umetnosti iz Niša i organizovana je u sklopu obeležavanja jubileja 50 godina Univerziteta u Nišu.

Radovi otkrivaju promene koje se dešavaju u svesti „postmodernog čoveka“ percepcijom tradicionalnih postupaka, vrednosti, verovanja, shvatanja. Svaki umetnik je stvorio rad baziran na ovom konceptu, u kojem interpretira tradicionalne priče i mitove u kontekstu savremenog života.